W jaki sposób może usunąć toksyny z naszego organizmu?

Istnieje wiele sposobów na usunięcie toksyn z organizmu, aczkolwiek nie wszystkie są skuteczne. Wiele metod nie działa tak jakbyśmy tego oczekiwali, co więcej mogą nam nawet zaszkodzić. Ciekawą alternatywą na popularne detoksykacje są soki i napoje ze świeżych owoców i warzyw. Nie każdy decyduje się na taki krok, ponieważ jest to rezygnacja z normalnych posiłków. Cały proces detoksykacji, który trwa około tygodnia oparty jest wyłącznie na piciu napojów. Oczywiście te napoje są wzbogacone w wiele witamin oraz wartości odżywczych, ale nie zmienia to faktu, że i tak boimy się podjęcia takiej metody.

sok

Prawidłowy detoks sokowy

Detoksykacja powinna trwać minimum 3 dni, a maksymalnie 7. Detoks obejmuje tylko i wyłącznie pożywienie w formie napojów. Przez cały okres nie wolno zjeść nawet kawałka chleba. Ewentualnie sok można wzbogacić o jakąś świeżą surówkę z warzyw, ale nic poza tym. Dieta nie przekracza 1500 kcal na dzień co znaczy jest bardzo uboga. Z uwagi na ciężki wymiar diety nie każdy się decyduje na takie wyjście. Wymaga ona wielu wyrzeczeń i nie każdy organizm jest w stanie przestawić się na taki tryb żywieniowy nawet na kilka dni. Niektórzy zwracają uwagę na odchudzający charakter detoksykacji, natomiast nie jest to głównym celem detoksu, który ma za zadanie oczyszczenie naszego organizmu z toksyn oraz ogólne pobudzenie. Po okresie kilku dni spożywania wyłącznie soków z pewnością zapragniemy wrócić do starych nawyków żywieniowych. Tak też się pewnie stanie, ale warto czasami wprowadzić soki do stałej diety. Nie musi to być takie drastyczne jak w przypadku detoksykacji, ale kilka napojów w ciągu tygodnia może być dobrym zamiennikiem chociażby dla śniadania czy kolacji.

 

Wyciskarka do soków od firmy Kuvings

Zrobienie soku nie jest wielką filozofią, a przy użyciu dobrego sprzętu może sprawić nam nawet przyjemność. Wyciskarka do soków Kuvings gwarantuje nam wysokiej jakości produkt, który umożliwi sporządzanie wielu przepisów bez potrzeby krojenia czy obierania warzyw i owoców. Funkcjonalność jest bardzo istotna, a ta sokowirówka może nam to zagwarantować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *