Okulary sportowe – skuteczna ochrona wzroku

Okulary sportowe mają za zadanie chronić wzrok przed czynnikami zewnętrznymi. Mogą korygować wzrok, ale z powodzeniem możemy je także stosować jeśli nie posiadamy żadnej wady wzroku. Jedynie w celach czysto profilaktycznych na przykład podczas jazdy na rowerze, w trakcie biegania, czy grze w tenisa warto zainwestować w okulary sportowe.

okulary do bieganiaO tym dlaczego warto nosić okulary sportowe, i jak wybrać te odpowiednie dowiesz się w poniższym artykule.

Aktywność sportowa a wybór okularów

Okulary sportowe jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone dla osób, które uprawiają sporty. Okulary sportowe korekcyjne czy też nawet zwykle tak zwane “zerówki” sprawdzają się jako skuteczna ochrona oczu przed wiatrem, kurzem, które mogłyby dostać się do oczu podczas jazdy na rowerze czy biegania.  Do każdej aktywności sportowej dedykowane są inne okulary sportowe. Okulary sportowe mogą przydać się przy każdej z dyscyplin sportowych.

Okulary a bieganie

Dobre okulary do biegania powinny być niezbędnym elementem ekwipunku biegacza. Wybierając okulary do biegania musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na oprawki – istotne, by były lekkie i dość elastyczne. Bardzo istotnym elementem tego typu okularów są noski, ważne by były pokryte przykładowo gumą, po to by np. podczas opadów nie ześlizgnęły nam się z nosa.

Okulary a jazda na rowerze

Podobnie jak w przypadku okularów do biegania, okularów na rower istotne, by były wytrzymałe i wykonane z lekkiego tworzywa. osoba uprawiająca sport nie może czuć dyskomfortu związanego z noszeniem okularów. Dodatkowo okulary na rower dobrze aby miały profilowane zauszniki, które pozwolą na utrzymanie okularów we właściwym miejscu.

okulary na rowerWażne!

Okulary sportowe mogą być noszone przez osoby, które posiadają wadę wzroku. Bardzo istotne by powiedzieć o tym w momencie wyboru okularów sportowych u optyka. Wtedy też specjalista doradzi nam bardziej dopasowane rozwiązanie – okulary sportowe korekcyjne. Jak się okazuje słaby wzrok nie dyskwalifikuje do uprawiania sportów. Nowoczesna optyka zadbała o świetne rozwiązanie jakim są okulary sportowe korekcyjne.

Jednak nawet jeśli nie borykamy się z problemami wzrokowymi, to trudno wyobrazić sobie uprawianie niektórych dyscyplin bez okularów sportowych z filtrem UV.

Sprawdź okulary sportowe korekcyjne u profesjonalnego optyka Skoptyk bądź na stronie : Okularydlasportowcow.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *