Zdrowotne napoje

Zwykle przykładamy największą wagę do tego, z czego składają się nasze codzienne dania i potrawy. Chcemy, by były one jak najbardziej wartościowe i odżywcze, dlatego urozmaicamy je sporą ilością warzyw i owoców. Musimy jednak pilnować również tego, czym popijamy te wszystkie potrawy. Nawet napoje, spożywane przez nas bezustannie, mogą wpływać na nasze zdrowie, wygląd czy chociażby samopoczucie.

Lemoniada na gorące dni

sok z pomarańczyBardzo często zapominamy o piciu najważniejszego napoju na świecie. Jest nim woda, za której smakiem nie wszyscy przepadamy. Czasem uznajemy ją za zupełnie bezpłciową, podczas gdy moglibyśmy dorzucić do niej kilka plasterków cytryny bądź parę truskawek, aby zupełnie odmienić jej aromat. Spróbujmy też urozmaicić taką wodę listkami mięty czy kawałkami zielonego ogórka, a następnie dodać do niej parę kostek lodu. Taka zdrowa lemoniada sprawdzi się idealnie podczas gorących, letnich dni. Możemy pić ją dosłownie do woli, nie obawiając się, że jakkolwiek źle ona na nas wpłynie.

Soki owocowe

Całkiem zdrowe będą dla nas również soki owocowe i warzywne. Przygotujemy je, jeśli tylko w naszym domu pojawi się wyciskarka do soków (zobacz: wyciskarki.pl ). Sprawmy ją sobie w najbliższym czasie i nauczmy się ją wykorzystywać. Początkowo możemy wrzucać do niej wyłącznie standardowe owoce, czyli np. pomarańcze bądź jabłka, by z czasem zacząć je zastępować nietypowymi produktami – owocami jagodowymi lub nawet warzywami liściastymi. Tego rodzaju koktajle możemy spokojnie wypijać na drugie śniadanie, bo będą mieć one na tyle dużo kalorii, iż idealnie zaspokoją niewielki głód. Tuż po ich wypiciu poczujemy nagły zastrzyk energii i bez problemu zajmiemy się swoją pracą czy nauką.

Zakończenie

Woda i soki owocowe bądź warzywne powinny być dla nas podstawowymi napojami. Czasami, zwłaszcza wieczorową porą, możemy je jeszcze zastąpić ziołowymi naparami. Starajmy się pić regularnie przede wszystkim zieloną herbatę, która wspaniale oczyści nasz organizm z toksyn. Pozwólmy też sobie na kawę, bo wbrew pozorom ma ona wiele wartościowych właściwości, które są dla nas bezcenne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *