Pizza na obiad? Czemu nie!

Pizza to potrawa charakterystyczna dla włoskiej kuchni, która jednak jak żadna inna zyskała w Polsce ogromną popularność i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Czy jest to jednak odpowiedni posiłek na obiad? Gliwice podobnie jak inne miasta, pokazują swoim przykładem, że jak najbardziej.

pizza gliwice

Czy pizza to fast food?

Zdania na ten temat są podzielone – z jednej strony pizza kojarzy nam się z fast foodem, a przede wszystkim zwraca się uwagę na to, że jest potrawą dość tłustą i co za tym idzie kaloryczną, głównie ze względu na obficie dodawany do niej ser. Z drugiej strony czas oczekiwania na pizzę, dokądkolwiek nie pójdziemy, zawsze jest zbyt długi, by zaliczać tę potrawę do kategorii dań typu „fast” – w zależności od sposobu przygotowywania pizzy w danym lokalu oraz kolejki zamówień, na podanie pizzy będziemy czekać przeważnie od 20 do 40 minut. To właściwie standardowy czas oczekiwania na każdy inny obiad. Gliwice dbają oczywiście o to, by klienci jak najkrócej musieli czekać na dania w restauracjach, jednak pewnych rzeczy nie da się ominąć. O tym, ile czasu trzeba na przyrządzenie pizzy dobrze wiedzą też ci, którzy robią ją samodzielnie w domu. Zdecydowanie nie jest to danie typu „fast”, chyba, że mówimy o mrożonej pizzy, jednak nijak ma się ona do tej prawdziwej.

obiad gliwice

Dlaczego pizza to dobry wybór na obiad?

Odpowiedzi na to pytanie jest pewnie tak dużo, jak osób, które lubią czasem na obiad zjeść pizzę. Spróbujmy jednak podać takie argumenty, które mogą przemówić do większości osób. Wbrew pozorom wcale ich nie brakuje. Co zatem przemawia za tym, by od czasu do czasu zjeść na obiad właśnie pizzę? Na przykład to, że:

  • pizza jest sycąca – w zależności od apetytu oraz doboru dodatków, najeść można się już dwoma kawałkami
  • pizza może być zdrowa – wystarczą lekkie modyfikacje podstawowego przepisu: dodatek mąki pełnoziarnistej, redukcja ilości sera oraz postawienie na warzywne dodatki, by kaloryczność spadła, a ilość dostarczanych witamin i minerałów wzrosła
  • pizza nigdy się nie nudzi – a to dlatego, że mamy nieskończone wręcz możliwości komponowania dodatków, dzięki czemu za każdym razem pizza może smakować zupełnie inaczej

To tylko niektóre argumenty za tym, że czasem warto zjeść taki obiad. Gliwice mają na swojej mapie kilka restauracji, które nie boją się eksperymentów i podają na przykład pizzę na spodzie z… kalafiora lub kaszy jaglanej. Trudno zaprzeczyć, że w takiej wersji jest to wręcz dietetyczny posiłek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *