Łańcuchy śniegowe czy opaski. Które wybrać?

Zaśnieżone drogi, pagórki, oblodzone strome podjazdy sprawiają, że przyjemność z zimowej jazdy jest znacznie mniejsza. Również bezpieczeństwo zostaje zmniejszone. Aby jednak rozwiązać zimowe problemy i nie dać się zaskoczyć warto kupić zabezpieczenia na koła w postaci opasek lub łańcuchów. Tylko które z nich lepiej się sprawdzą?

Funkcje łańcuchów i opasek śnieżnych

Pogoda zimą nie rozpieszcza. W końcu „taki mamy klimat”, nic z tym nie poradzimy. Możemy jednak zminimalizować ryzyko przykrych niespodzianek, kiedy nie będziemy w stanie podjechać na podjazd w zimowym kurorcie w górach lub masz samochód przytłoczy ruszenie z oblodzonego parkingu. Są to sytuacje, w których warto w bagażniku po śliskiej nawierzchni.

Łańcuchy śniegowe. Charakterystyka

Łańcuchy śniegowe to nic innego jak połączone ze sobą łańcuchy przystosowane do montażu na oponach. Ich sposób montażu jest prosty, choć najlepiej wychodzi oczywiście sprawnym rękom. Wytrzymały metal sprawia, że nie odkształcają się one. Nie możemy jednak poruszać się z łańcuchami wszędzie, a jedynie zakładamy je wtedy, gdy stajemy przed problemem. W łańcuchach dopuszczalna prędkość poruszania się wynosi maksymalnie 50 km na godzinę warto mieć to na uwadze.

Opaski śniegowe. Charakterystyka

Opaski śniegowe są stworzone z materiału sztucznego. Ich budowa i montaż przypomina opaski zaciskowe. Wobec tego montaż jest bardzo łatwy i szybki. Specjalne wypustki mają pomóc poruszać się nam w warunkach dużego oblodzenia i ośnieżenia powierzchni.

Co wybrać – opaski śniegowe czy łańcuchy?

Choć montaż opasek jest prostszy niż łańcuchów, we wszystkich testach pokazanych w programach telewizyjnych i na wideoblogach wygrywają zdecydowanie łańcuchy śniegowe. Niestety opaski na wymagającej nawierzchni mocno ośnieżonej i oblodzonej ulegały zniekształceniu rolowaniu, a następnie oderwaniu się od kół. Niezależnie od tego jak ciasno zostały one zamontowane. Istnieje pogląd, że sprawdzą się w mniej ekstremalnych warunkach. Co do łańcuchów śniegowych należy mieć na uwadze to, że część z nich będzie trzeba po przejechaniu kilkuset metrów poprawić.

Łańcuchy śniegowe znajdziecie w sklepie z akcesoriami samochodowymi Dopasuj Bagażnik, pod adresem https://www.dopasujbagaznik.pl/lancuchy-sniegowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *