Sport dla dzieci od najmłodszych lat

Czy wiesz jak ważne jest zdrowie dziecka i utrzymanie prawidłowej wagi? Niestety styl życia mocno zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. Podwórka, boiska nie są już tak zapełnione krzyczącymi dzieciakami, a zamiast tego przesiadują w domach na wygodnych sofach i oglądają telewizję lub korzystają z urządzeń elektronicznych jak komputery, tablety, smartfony, konsole do gier i inne. Zwiększa to ryzyko nieprawidłowego rozwoju dziecka i szanse na otyłość. Jak sobie z tym radzić?

dzieci na rowerach

Zachęć dziecko do aktywności

Aby zachęcić dzieciaka do aktywności i spędzania czasu poza domem nie jest łatwe. Nie wystarczy tylko mówić dziecku co ma robić i oczekiwać wspaniałych rezultatów. Dziecko od najmłodszych lat musi mieć przykład rodzica. Jeśli rodzic nie jest aktywny, a całe dnie przesiaduje przed telewizorem, dziecko będzie uczyło się tego samego. Jeżeli od małego będzie się samemu brało udział we wszelkich aktywnościach, dziecko samo będzie chciało robić to samo, i nie trzeba będzie go do tego namawiać. Zatem podstawa będzie współuczestnictwo wraz z dzieckiem we wszelkich zajęciach sportowych i rekreacyjnych, w zależności od upodobań:

  • jazda an rowerze,
  • jazda na nartach,
  • jazda na rolkach,
  • nordic walking,
  • gra w piłkę nożną,
  • gra w siatkówkę,
  • gra w tenisa,
  • i wiele innych.

Ciekawy artykuł na temat zachęcania dzieci do sportu znajdziesz na: http://www.blogojciec.pl/dzieci/jak-zachecic-dzieci-do-uprawiania-sportu/.

Kup dziecku akcesoria sportowe, aby czuło się wyróżnione i chętne do działania

Dzieci lubią zakupy, prezenty, upominki czy gadżety, które będą mogły do czegoś wykorzystać. Jeśli dziecko ma znacznie więcej czasu poświęcać na aktywność, kup mu coś, co mu się do tego przyda, lub ułatwi mu to. W ten sposób możemy zachęcić dziecko, do użycia nowego produktu podczas uprawiania sportu. Mogą to być nowe buty sportowe, lepszy rower, kurtka przeciwdeszczowa, która pozwoli dziecku wyjść z domu także przy niedużym lub nawet umiarkowanym deszczu. Pomysłów jest wiele, tak samo jak i sportowych gadżetów dla dzieci. Pamiętajmy jednak przy tym, aby dziecka nie przekupywać. Wyposażenie sportowe ma być dodatkiem, który umili, ułatwi lub uprzyjemni wysiłek. Zakup ten powinien być jednak wynagrodzeniem za już włożony wysiłek, a nie zachętą do rozpoczęcia sportowej przygody.

A czy Ty masz swoje sprawdzone sposoby na zachęcenie dziecka do ruchu? Jeśli tak, konieczni epodziel sie swoimi doświadczeniami pozostawiając komentarz!