Łysienie – wstydliwy problem wielu osób

Problem łysienia dotyka wiele osób. Najczęściej są to mężczyźni w okolicach 30. roku życia i starsi. Powodów jest wiele – od czynników genetycznych, przez choroby skóry, na stresie i nerwach kończąc, a nie zawsze zdarza się, że po ustaniu przyczyny utracone włosy odrastają. Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna łysienia, jest to proces, który często negatywnie wpływa na samopoczucie i pewność siebie. Osoby łysiejące często mają niższe poczucie własnej wartości, czują się starsze i mniej atrakcyjne.

Przeszczep włosów - problem z łysieniem

Nieinwazyjne sposoby walki z łysieniem

Jakikolwiek problem zdrowotno-estetyczny by to nie był, zawsze w pierwszej kolejności sięgamy po nieinwazyjne, łagodne metody, wymagające najmniejszych nakładów finansowych. W przypadku łysienia są to najczęściej szampony stworzone specjalnie z myślą o próbie złagodzenia łysienia. Poza szamponami można spotkać w sklepach różnego rodzaju ampułki do wmasowania, sera lub odżywki. Niestety, takie metody często zawodzą. Mimo, że zawierają składniki, które mogłyby pomóc w walce z łysieniem, brakuje im dogłębnego działania, a co za tym idzie, często pozytywnego efektu końcowego.

Przeszczep włosów

Na szczęście, medycyna estetyczna wyszła na przeciw potrzebom. Od kilku lat w ofercie gabinetów medycyny estetycznej widnieje usługa przeszczepu włosów. Jest to metoda bardziej inwazyjna, wymaga obecności specjalisty, lekarza, który wykona ten prosty chirurgiczny zabieg. Polega on na pobraniu z innego obszaru owłosionej skóry głowy (z obszarów nie podlegających łysieniu), podzieleniu go na odpowiedniej wielkości fragmenty i następnie wszczepianie ich w miejsca docelowe. W zależności od ilości wykonywanych przeszczepów, trzeba się liczyć z czasem od 2 do nawet 6 godzin. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a czas gojenia wynosi około 2-3 miesiące. Przeszczep włosów to koszt kilku tysięcy złotych.

Co wybrać?

W przypadku zauważenia u siebie pierwszych objawów łysienia, warto rozpocząć stosowanie specjalnych kosmetyków stworzonych do pielęgnacji takich obszarów skóry. Jeśli łysienie postępuje i znacząco negatywnie wpływa na samopoczucie, należy rozważyć przeszczep włosów. Trzeba mieć na uwadze, że, jak każdy zabieg, wiąże się on z możliwością wystąpienia powikłań, dlatego podczas podejmowania decyzji dobrze jest wybrać sprawdzoną klinikę z doświadczonymi lekarzami i specjalistami.

Więcej na temat łysienia dowiesz z poniższego artykułu:

http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,21595747,lysienie-i-wypadanie-wlosow-jaka-metode-leczenia-wybrac.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *