Jakie kwalifikacje powinna mieć profesjonalna kosmetyczka?

Wiele osób uważa, że kosmetyczka to zawód, który nie wymaga ukończenia szkół ani specjalnego przygotowania zawodowego. Nie jest to prawdą, ponieważ jest to zawód, który jak każdy inny pociąga za sobą konieczność posiadania specjalistycznej wiedzy, potwierdzonej odpowiednimi dokumentami.

Technik usług kosmetycznych – zawód z dyplomem i kwalifikacjami.

Kosmetyczka (fachowa nazwa: technik usług kosmetycznych) to zawód, który wymaga ukończenia szkoły policealnej lub studiów. W zależności od wybranej szkoły nauka trwa do pięciu lat. W jej trakcie przyszłe panie kosmetyczki poznają teorię i praktykę wykonywania zawodu i uczą się kwestii związanych z takimi dziedzinami jak: biologia, chemia, anatomia, technologia kosmetyczna itp. Zdobywają też wiedzę z zakresu zasad kompozycji, stylizacji, wizażu oraz BHP.

Niezbędne umiejętności i wiedza kosmetyczek

Każda kosmetyczka zanim zacznie pracę w salonie piękności zyskuje umiejętność wykonywania zabiegów związanych z urodą. W zawodzie jakim jest technik usług kosmetycznych istotne są też pewne cechy charakteru, takie jak opanowanie i umiejętność słuchania. W pracy kosmetyczka musi wykazywać też cechy psychologiczne i umieć nawiązać relacje z klientami.

Kosmetyczka należy też do grupy zawodów rzemieślniczych, co oznacza, że podchodzi do egzaminu czeladniczego. Składa się on z części teoretycznej, kiedy należy wykazać się znajomością zagadnień związanych z pracą. Druga część to egzamin praktyczny, który pozytywnie zdany pozwala na uzyskanie dyplomu. Później można przystąpić do egzaminu mistrzowskiego.

Szkoła policealna dla kosmetyczek

By zostać technikiem usług kosmetycznych można też udać się na naukę do szkoły policealnej. To okazja do nauki zawodu osób w różnym wieku. Szkoła policealna oferuje kilka semestrów nauki w trakcie której zyskuje się wiedzę z zakresu zabiegów z dziedziny kosmetologii (przykładem szkoły która szkoli w zawodzie technika kosmetologii jest Sukces Edukacja)To też czas na naukę udzielania profesjonalnych porad kosmetycznych, co daje możliwość otworzenia w przyszłości własnego gabinetu kosmetycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *