Zdrowa dieta

O swoje zdrowie musimy dbać sami – nikt za nas tego nie zrobi. Staramy się unikać różnych wirusów i bakterii, wywołujących u nas przeziębienia czy grypy, jednakże czasem nie wiemy, jak tego dokonać. A najważniejsza jest przecież nasza dieta. Jeśli to ona będzie wartościowa i odpowiednio zbilansowana, nasz układ odpornościowy zacznie działać na najwyższych obrotach i bez trudu odeprze ataki wszelkich mikroorganizmów. Ułóżmy sobie taki jadłospis i stosujmy go na co dzień. Pomoże nam w tym zarówno wyciskarka do soków, jak i wiele innych przyrządów kuchennych.

Jak najlepiej dostarczać organizmowi witaminy?

Koniecznie musimy dostarczać do swojego organizmu odpowiednią ilość witamin i minerałów. Największą ich ilość znajdziemy w świeżych owocach i warzywach. Starajmy się uzupełniać nimi wszystkie swoje posiłki. Do porannej owsianki możemy dodać pokrojone jabłko lub plasterki banana, a całość posypać rodzynkami lub wiórkami kokosowymi. Obiad w postaci kotleta i ziemniaków uzupełnijmy sałatką przygotowaną z kolorowych warzyw. Na kolację zjadajmy zapiekanki warzywne bądź zwykłe kanapki, zawsze dodając do nich przynajmniej parę plastrów pomidora, szczypiorek lub ogórki. Na co dzień przyda nam się także wyciskarka do soków. Nie mając czasu na przygotowanie kompletnego posiłku, możemy wrzucić do niej świeże owoce i wycisnąć z nich zdrowy napój, który spokojnie zastąpi nam drugie śniadanie lub popołudniową przekąskę. Sok możemy zabrać ze sobą do pracy lub szkoły i raczyć się nim przez dosłownie cały dzień.

Podsumowanie

Jeśli naszą codzienną dietę wypełnią różnorodne warzywa i owoce, szybko poczujemy się na niej fantastycznie. Będziemy mieć mnóstwo energii, poprawie ulegnie nasz wygląd zewnętrzny i zauważymy, że zaczęliśmy rzadziej i krócej chorować. Warzywa i owoce to bezcenne źródła wartościowych substancji mineralnych oraz wszelkiego typu witamin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *