Sportowcy powinni pić świeżo wyciskane soki

Ciężka praca, długotrwały stres i wzmożony wysiłek fizyczny zużywają rezerwy substancji odżywczych ludzkiego organizmu. Sportowcy powinni więc bardziej się postarać, gdy chcą dostarczyć sobie odpowiedniej ilości witamin. Prawdziwą bombą zdrowych elementów są surowe warzywa i owoce. Niezwykle trudno jednak zjadać codziennie wymaganą ilość owoców i warzyw, nie wszyscy też lubią ich smak. Jest jednak na to inny sposób – świeżo wyciskane soki.

Zalety picia świeżych soków

Odpowiednio wyciśnięte soki zachowują wszystkie cenne witaminy i minerały. A organizm znacznie szybciej przyswaja składniki z soków, które dostają się do krwiobiegu, pomijając przy tym żołądek i długie trawienie. Ponadto soki o wiele lepiej smakują niż surowe warzywa i owoce, mając własną wyciskarkę można dobierać i spożywać co tylko się chce i tym samym w końcu urozmaicić nieco swoją codzienną dietę. Świeżo wyciskane soki dostarczają niezbędnych substancji odżywczych, poprawiają odporność, mają też wpływ na nastrój i ogólne samopoczucie.  

Wyciskarka czy sokowirówka?

Wyciskarki zachowują znacznie więcej substancji odżywczych, w tym witamin, minerałów czy błonnika niż sokowirówki. Warto zainwestować w porządną wyciskarkę, która posłuży na lata, np. marki hurom – https://energiazdrowia.pl/pl/searchquery/hurom/1/full/5?url=hurom.

Zalecenia

Warto pić codziennie 1-2 szklanki soku, przy czym kompletnie zrezygnować z przetworzonej żywności i znacznie ograniczyć cukier, nabiał oraz mięso. Soki należy spożywać powoli w celu lepszego trawienia, ale takie postępowanie ma też inne zalety – szybciej gasi łaknienie i sprawia, że często rezygnujemy później z podjadania słodkości i innych przekąsek. Jednorazowo nie powinno się wypijać więcej niż 250 ml.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *