Sportowy gadżet, który może uratować Ci życie

Czasami uprawianie sportów zmusza nas do przebywania w miejscach potencjalnie niebezpiecznych, jak na przykład ulice, drogi. Dotyczy to kolarstwa, czy nawet samego chodzenia po chodniku. Przechodzenie przez przejścia dla pieszych w miejscach ciemnych, po zmroku także nie jest bezpieczne z powodu bardzo małej widoczności. Dzisiaj omówiony zostanie gadżet, przedmiot, który nie tylko będzie zwiększał bezpieczeństwo rowerzystów i innych sportowców, ale także zwykłych ludzi, którzy pojawiają się na ulicach miast czy przejściach dla pieszych w nieoświetlonych miejscach.

Sportowa kamizela odblaskowa dla rowerzystów

Jazda rowerem po ulicach po zmroku jest bardzo niebezpieczna. Rowerzysta bez odpowiedniego oprzyrządowania jest niewidoczny na drodze, przez co może spotkać się z niebezpiecznym zdarzeniem.  Po pierwsze trzeba zadbać o oświetlenie, które zasygnalizuje w nocy o obecności rowerzysty, a z drugiej strony trzeba także zadbać o widoczność z dużej odległości. Pomocna będzie w tym zakresie kamizelka odblaskowa. Dzięki niej światła samochodowych reflektorów będą odbijane, przez co kierowca pojazdu od razu zauważy poruszającego się po jezdni rowerzystę i da mu czas na przygotowanie się do manewru wymijania. Nie ma nic bardziej denerwującego na drodze niż piesi lub rowerzyści na jezdni bez odblasków po zmroku na nieoświetlonej drodze.

kamizelka sportowa
źródło: sklep Gifts24

Zalety kamizelki odblaskowej

Omawiana odblaskowa kamizelka jest lekka i zakłada się ją na ostatnią warstwę ubioru, na koszulkę, bluzę kurtkę. Jest bardzo lekka i cienka. W żaden sposób nie wpłynie na obciążenie oraz nie będzie krępowała ruchów. Idealnie nada się także dla biegaczy, rolkarzy i innych sportowców, którzy dbają o swoje bezpieczeństwo. na plecach kamizelki umieszczona jest siateczka, która zwiększa wentylację. Kamizelka ta jest bardzo dobrym rozwiązaniem w obliczu zmieniających się przepisów o obowiązku posiadania elementów odblaskowych podczas poruszania się na ulicy w miejscach nieoświetlonych. Oprócz bezpieczeństwa, możemy także uniknąć mandatu ze strony policji.

kamizelka odblaskowa
źródło: tchibo.pl

Sportowa kamizelka jako gadżet reklamowy

Kamizelka dla rowerzystów jest idealnym miejscem na naniesienia nadruku. Można tam umieści logo firmy, a rowerzysta posiadający kamizelkę staje się mobilną reklamą. Sklepy rowerowe, oraz sklepy z odzieżą sportową mogą wykorzystać ten produkt i dołączać go w formie prezentu do sprzedawanych produktów. Sportowcy z pewnością docenią taki gest. Można także po naniesieniu właściwego nadruku oferować taką kamizelkę za rozsądną cenę w swoim sklepie. Możliwości jest wiele, a jako gadżet reklamowy produkt ten nadaje się znakomicie.