Sport zadomowił się w modzie – przykłady sportowej mody

Wszyscy, którzy prowadzą aktywny styl życia, np uprawiają jogging, jeżdżą na rowerze, czy trenują na siłowni muszą korzystać ze sportowych ubrań, zaprojektowanych tak, aby spełniały określone kryteria. Innymi słowy powinni korzystać ze sportowej dedykowanej danej dyscyplinie odzieży. Ale trendy zdają się pokazywać, że sportowa odzież interesuje nie tylko aktywnych, ale także zwykłych osób, które nie mają zamiaru uprawiać sportu, ale po prostu wyjść z domu, iść do szkoły czy pracy. Dlaczego tak się dzieje?

Odzież sportowa jest cały czas bardzo lubiana przez młodych

luźna odzieżGłównym powodem, dla którego odzież sportowa jest tak lubiana i popularna to ogromna wygoda jaka wiąże się z jej użytkowaniem. Sportowe obuwie jest bardzo lekkie, wygodne, znacznie podnosi komfort chodzenia. Spodnie dresowe także idealnie dopasowują się do sylwetki i posiadają większą wygodę niż np. jeansy. Legginsy z kolei także są chętnie zakładane przez kobiety, i to nie tylko te, które wychodzą pobiegać czy idą na zajęcia fitness.

W stylu ulicznym pojawia się co jakiś czas moda także na bluzy dresowe oversize. Nierzadko można spotkać osobę, która ma na sobie luźne wierzchnie odzienie, które spokojnie jest kilka rozmiarów większe niż wynikałoby to z gabarytów tej osoby. Długie luźne rękawy, spora szerokość i długość bluz – tak coraz częściej ubierają się młodzi ludzie, pokazując w czym czują się najlepiej i nie mają żadnych ograniczeń, po prostu zakładają to co obecnie dobrze wygląda i jest przy okazji bardzo wygodne.

Nie tylko odzież, ale i dodatki

Oprócz odzieży powinniśmy także wspomnieć o dodatkach i akcesoriach, które także mają wiele wspólnego ze sportem. Dla przykładu do sportowej stylizacji można dobrać torbę sportową. Torby takie zwykle są bardziej pakowne o luźniejszej stylistyce. Oczywiście nie pasują do klasycznych fasonów, ale idealnie komponują się ze sportowymi ubraniami. Podobnie plecaki, które dają większa swobodę i komfort użytkowania. Kolejnym dodatkiem idealnie dopełniającym całą sportową kreację są czapki. najczęściej będą to luźne, czapki dopasowane fasonem do pozostałej części ubioru. Mogą to być także tradycyjne bejsbolówki.

Wszystkich zainteresowanych sportową modą i uliczną stylizacją odsyłamy do sklepu egoistin.pl gdzie znajduje się szeroka oferta tego typu ubrań. Znajdują się tam markowe ubrania, głównie włoskich producentów, ale nie tylko.