Dlaczego warto pamiętać o nakryciu głowy na zimę?

Zima w Polsce z reguły nie rozpieszcza. Jest to to okres czasu, w którym łatwo o przeziębienie, a nawet zapalenie oskrzeli czy płuc. Czas trwania zimnych temperatur zaczyna się już zazwyczaj od października. Wówczas mierniki nie przekraczają już 10 stopni na zewnątrz. Największe ochłodzenia przychodzą już w połowie listopada, a nawet i wcześniej i trwają prawie do końca marca. Jest to ponad pięć miesięcy niskich temperatur. Mimo fatalnej aury na zewnątrz Polacy nadal nie zaopatrują się odpowiednią odzież. Kobiety chodzą w krótkich sukienkach, a mężczyźni nie dbają o nakrycie głowy. Jest to całkiem normalne zjawisko, ponieważ staramy się stale jak najlepiej wyglądać bez względu na pogodę. Ale czy takie poświęcenie ma sens?

 

 

Założenie czapki nie boli

Czapka zimowa jest idealnym uzupełnieniem naszej garderoby na chłodniejsze dni. Nie od dzisiaj wiemy, że najwięcej ciepła idzie od stóp i głów, dlatego warto zadbać o porządne odzienie, które pokryje w pełni chociaż te partie naszego ciała. Jest to całkowicie normalny zabieg, który ma na celu zapobieganie przeziębieniu oraz innym chorobom. Od małego jesteśmy uczeni, że czapka na głowie to troska o nasze zdrowie. Z czasem te słowa przestają mieć dla nas szczególne znaczenie. Chcemy się dobrze prezentować, a czapki, nawet te najlepiej wystylizowane nie są w dobrym guście.

 

 

Moda ważniejsza niż wygląd? Niekoniecznie…

Nakrycia głowy są nieodzownym elementem mody już od tysięcy lat. Czapki wielokrotnie nie posiadały jednak wymiaru z zakresu estetyki, a obrony. Miały odstraszać dzikie zwierzyny i chronić przed nimi w razie ataku. Dzisiejsze czapki są silniej przystosowane do codziennego użytkowania, dlatego też nie odstraszają, ani nie bronią przed dzikimi bestiami, ale są natomiast wykonywane z materiałów, które gwarantują nam ciepło. Moda nie zawsze idzie w zgodzie z praktycznością. Nie ma to jednak większego sensu, dlatego też warto jest zaopatrzyć się w wysokiej jakości nakrycie głowy.

 

czapka

Ubrania w grafice patriotycznej od Surge Polonia

Sklep z ubraniami patriotycznymi jest w stanie zagwarantować nam wysokiej jakości nakrycia głowy. Co więcej, są to czapki zimowe z wykorzystaniem grafiki patriotycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *