Przyprawy, a utrata wagi

Stale dążymy do znalezienia odpowiedniej metody do utraty wagi. Nie zawsze nam to wychodzi. Bardzo często jest to trwały proces, natomiast każdy dietetyk zwróci uwagę na rolę ziół i przypraw w naszej codziennej diecie. Staramy się odchudzać na różne sposoby. Kończy się to zazwyczaj utratą paru kilogramów i szybkim powrotem do starych nawyków. Tłuste jedzenie nigdy nie spowoduje, że będziemy tracić na wadze, natomiast posiłki o wysokiej dawce wartości odżywczych mogą już zdziałać cuda. Wówczas boimy się przypraw ze względu na zawartą w nich sól oraz inne składniki, jednak tak ma to działać. Jałowe jedzenie dość, że jest niesmaczne to na dodatek nie wpływa w żaden sposób na polepszenie naszej przemiany materii, dlatego warto przyprawiać potrawy.

 

Które zioła są wartościowe dla naszego organizmu?

Przede wszystkim takie, które są przechowywane w odpowiednim miejscu. Najlepsze przyprawy to takie, które są całkowicie świeże. Korzystne właściwości można znaleźć także w ziołach, które nie są przechowywane zbyt długo. Wszelkie przyprawy czy suszone warzywa należy przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach w suchych, ciemnych miejscach.

 

Kiedy należy przyprawiać potrawy?

Zazwyczaj przyprawiamy nasze dania przed wstawieniem do piekarnika, położeniem na patelni czy zagotowaniem. Nie jest to jednak dobra metoda. W ten sposób tracimy wszystkie właściwości jakie zioła zawierają. Potrawy należy doprawiać pod koniec gotowania, smażenia i pieczenia. W ten sposób zawarte w nich właściwości nie zostaną utracone, a dodatkowo potrawy nabiorą intensywniejszego aromatu.

 

Działanie na system trawienny poszczególnych ziół:

  • rozmaryn usprawnia trawienie tłuszczów oraz krążenie krwi
  • majeranek zapobiega wzdęciom
  • lubczyk osłabia niestrawność i wzdęcia
  • tymianek przyspiesza trawienie tłustych posiłków
  • mięta porządkuje trawienie

 

Najlepsze przyprawy – hurt

Działanie poprawiające trawienie jest całkiem powszechnym zjawiskiem wśród ziół. Firma Rolmex zajmuję się profesjonalną sprzedażą przypraw – hurt oraz współpraca. W hurtowni przypraw można znaleźć nie tylko najwyższej jakości zioła, ale także suszone warzywa, które są idealny uzupełnieniem dla diet odchudzających.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *