Przyczepy kempingowe i kampery

Chcąc wybrać się w daleką spontaniczną podróż przyczepy kempingowe i kampery są do tego idealnym rozwiązaniem. Znajdują one coraz więcej zwolenników, ludzie decydują się na ten typ podróży głównie ze względu na to jaką niezależność daje podróżowanie z przyczepą czy kamperem. Nie istnieje tutaj konieczność rezerwowania noclegu w hotelu czy data urlopu. Sami decydujemy o tym gdzie pojedziemy, kiedy i na jak długo. Owszem zakup przyczepy kempingowej czy kampera jest sporym wydatkiem jednak jest on jednorazowy i zwraca się w krótkim czasie.

używane przyczepy kempingowe

By zacząć przygodę z caravaningiem najpierw musimy wybrać pojazd którym będziemy podróżować. Zarówno kampery jak i przyczepy kempingowe są przystosowane do długich podróży, mają na wyposażeniu wszystko to co jest niezbędne, zatem nie należy się tutaj obawiać np. braku funkcjonalności.

Przyczepy kempingowe

Przyczepa kempingowa to nic innego jak pojazd, bez własnego silnika, ciągnięty przez samochód. Posiada koła a połączona z samochodem tworzy zestaw caravaningowy. Pojazd ten jest w pełni dostosowany do tego by w nim nocować, zaś wnętrze całej przyczepy zwykle jest w taki sposób zaprojektowane, by umożliwić możliwie jak najbardziej komfortowe warunki. Przyczepa kempingowa jest zwykle wyposażona w aneks kuchenny, kanapę łóżko, toaletę, WC z brodzikiem.

Kampery

Kampery to drugi rodzaj pojazdów do caravaningu. W przypadku kampera nie ma konieczności zakupu dodatkowego pojazdu – kamper posiada opcję 2 w 1 jest samochodem, który posiada wyznaczoną część sypialnianą, jest zabudowany w taki sposób, by można w nim było nie tylko spać ale przygotować posiłek. Kampery oprócz samej zabudowy nie różnią się zbytnio pod względem funkcjonalności od przyczepy kempingowej. Kampery w przeciwieństwie do przyczep mogą pomieścić mniejsza liczbę podróżujących. Są to także pojazdy dużo droższe od przyczep, na rynku istnieje bardzo wiele modeli kamperów, oczywiście im bogatsze wyposażenie tym też model kampera jest droższy.

Wybór pojazdu do caravaningu nie należy do łatwych. Dla jednych ważnym kryterium będzie cena za pojazd dla drugich zaś bogate wyposażenie. Zanim ostatecznie zdecydujemy się na zakup pojazdu do caravaningu, najlepiej rozeznać się wcześniej i poszukać np. jak wyglądają przyczepy kempingowe na sprzedaż, czy używane przyczepy kempingowe.

Na stronie www.przyczepykempingowewiorek.pl zapoznać się z ofertą używanych pojazdów do caravaningu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *